Bizi Takip Edin!
Facebook Twitter Instagram Pinterest

İzmir – Peyzaj Uygulama

Peyzaj UygulamaPeyzaj, yaşam alanlarımızın sağlıklı, görsel açıdan zengin, huzurlu, konforlu ve sürdürülebilir olmasını amaçlayan yapısal ve bitkisel düzenlemeler uygulamalardır. Peyzaj uygulama ise, peyzaj işlemlerinin proje aşamasından sonraki uygulama işlemleridir.

Öncü Peyzaj firması olarak, yaratıcı ve deneyimli (1) makine mühendisi (1) bitki koruma yüksek mühendisi (5) peyzaj mimarı, (1)peyzaj teknikeri, (2) tarımsal yapılar ve sulama ziraat mühendisi ve (1) inşaat teknikeri ile birlikte, peyzaj tasarım ve uygulama süreçlerinizi yürütmekteyiz.

2007 yılından bu yana ürettiğimiz ve yer aldığımız projelerimizle, sıra dışı ve sürdürülebilirliği yüksek işler gerçekleştirdik. Bilgimize, tecrübemize, heves ve isteklerimize ve yaratıcılığımıza güvenerek, yaşam alanlarınızı özel kılmanın garantisini veriyoruz.

Profesyonel bir ekip ve kaliteli ekipmanlarımızla peyzaj uygulamalarınızı gerçekleştiriyoruz. Doğasever bir ekip olarak, çevreci yaklaşımı benimsiyoruz. Tasarım ve projelerimizde, yaşam alanlarınızın doğasını koruyarak estetik, sağlıklı ve kaliteli çözümler üretmeye özen gösteriyoruz. Peyzaj uygulama süreçlerimizde de doğamızı, çevremizi ve ekolojik dengeyi titizlikle koruyoruz.

Proje Tasarım ve Peyzaj Uygulama Hangi Aşamalardan Oluşur?

Öncü Peyzaj ekibi olarak, peyzaj hizmetlerimizin her aşamasında müşteri memnuniyetini esas alıyor, isteklerinizi göz önünde bulunduruyoruz.

Bir peyzaj uygulamasını gerçekleştirmek için, peyzaj mimarlarımız başta olmak üzere,  (1) makine mühendisi (1) bitki koruma yüksek mühendisi (5) peyzaj mimarı, (1)peyzaj teknikeri, (2) tarımsal yapılar ve sulama ziraat mühendisi ve (1) inşaat teknikeri ekip olarak birlikte hareket ediyorlar. Her biri uzman olduğu alanda peyzaj uygulama sürecine dahil oluyor ve çeşitli prosedürler izliyorlar.

 1. Öncelikle, peyzaj mimarlarımız ve harita teknikerlerimiz, peyzaj uygulamasının yapılacağı alanı keşfe çıkıyor, alan analizi yapıyorlar. Alanın şekli, büyüklüğü, arazinin yapısı ve özelliklerini titizlikle inceliyorlar.
 2. İstekleriniz ve tercihleriniz doğrultusunda, peyzaj mimarlarımız bir ön proje hazırlıyorlar. Dilerseniz bu aşamada, uzmanlarımızın görüşünü de alabiliyorsunuz.
 3. Ön proje onaylandıktan sonra, harita teknikerlerimiz, peyzaj alanını bahçe düzenlemeleri için ayırıyor.
 4. Mimarlarımız, çeşitli çizim programlarıyla bu çizimi projelendiriyor. Bu çizimler, bilgisayar mühendislerimiz tarafından 3 boyutlu proje haline getiriliyor.
 5. 3 boyutlu bir şekilde projelendirilen peyzaj, tarafınızca uygun görüldüğünde, peyzaj uygulaması çalışmalarımız başlamış oluyor.
 6. Peyzaj uygulama çalışmalarımız, yapısal uygulamalar ile başlıyor. Otopark, yürüyüş ve koşu yolları, merdiven, basamak gibi alanları oluşturmak ya da düzenlemekle işe başlıyor ekibimiz.
 7. Yapısal uygulamalar sonrası, elektrik, su gibi alt yapı projeleri hayata geçiriliyor.
 8. Ardından bitkisel projelere uygun toprak serimi ve bitki dikimi yapılıyor.
 9. Son olarak, peyzaj alanı, hazır rulo çim, ekme çim ve hydroseeding gibi yöntemlerle çimlendiriliyor.

Peyzaj Uygulama Çeşitleri

Peyzaj uygulama süreçleri, proje çizimi, bitki ve malzeme seçimi ve uygulama gibi aşamaları kapsıyor.

Projede belirtilen peyzaj düzenlemesi planına uygun bir süreç belirliyoruz ekibimizle. Örneğin bir projedeki peyzaj düzenlemeleri yalnızca çimlendirme ve bitki peyzajını içeriyor olabilir. Ya da duvarlardan merdivenlere, yer döşemelerinden süs havuzlarına kadar birçok peyzaj hizmetini kapsıyor olabilir. Projenin ihtiyacına göre de peyzaj uygulama çeşitlere ayrılıyor : “Yumuşak peyzaj” ve “sert peyzaj”.

 • Yumuşak Peyzaj : Bitkisel peyzaj projesi olarak da biliniyor. Yumuşak peyzaj projeleri, toprak işleri ve yeşillendirme (ekme çim ve hydroseeding, hazır rulo çim, bitkilendirme) projelerini kapsıyor. Bitkisel peyzaj projesinde, peyzaj uygulaması yapılacak alana, toprak serimi yapılıyor. Sonra bitkilendirme yapılıyor. Ardından çimlendirme ile yumuşak peyzaj uygulaması son buluyor.
 • Sert Peyzaj : Yapısal peyzaj projesi olarak da biliniyor. Otopark, yürüyüş yolu, merdiven, basamak, duvar, spor tesisleri gibi yapıları ve oluşumları kapsıyor. Yapısal peyzaj projesinde, alt yapı ile ilgili süreçler de profesyonel ekibimiz tarafından eksiksiz yapılıyor. Elektrik, su gibi alt yapı problemleri çözülüyor.

Peyzaj Uygulama Hizmetinde Profesyonel Firmaların Önemi

Oteller, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, konut projeleri, spor tesisleri, otoyollar, park ve bahçeler ve daha birçok alanı, peyzaj düzenlemeleri ile görsel açıdan daha zengin hale getirebilirsiniz. Ancak görsel açıdan zengin olması, bu alanların sürdürülebilirliği için yeterli değildir.

Profesyonel hizmet veren peyzaj firmaları, altyapı, sürdürülebilirlik ve konforun da ön planda olduğu estetik ve görsel açıdan zengin projeler hazırlar.

Ayrıca peyzaj uygulama süreçlerinin, tamamıyla bir ekip işi olduğunu da unutmamak gerek. Profesyonel firmalar, uzun yıllardır çalıştığı ekibinde uyumu yakalamış, profesyonel kişilerle çalışırlar. Böylece peyzaj uygulamalarının her sürecinde projeye sadık kalınır, projenin birebir uygulanması sağlanır.

Peyzaj uygulamada, projeyi oluşturan öğelerin birbiriyle uyumu da oldukça önemlidir. Profesyonel firmalar, bitki ve toprak uyumundan, duvar kaplamaları ve merdiven döşemelerine kadar her bir düzenlemenin uyum içinde olmasına büyük önem verirler.

Bizler de, Öncü Peyzaj firması olarak, 2007 yılından bu yana, her geçen gün gelişen ve değişen teknolojiye ayak uydurarak, trendleri takip ederek, profesyonel bir ekiple çalışarak, profesyonel ve kaliteli bir hizmet veriyoruz. Yaşam alanlarınızı, insanların, hayvanların ve bitkilerin de sağlığını ve konforunu düşünerek tasarlıyor ve düzenliyoruz.

Projelendirme hizmetleri ve peyzaj uygulama hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için, ofisimizde bir kahve içmeye bekleriz.

19 Mart 2019